دریافت رایگان نکات کنکوری نحوه خرید پشتیبانی فروشگاه آنلاین فیلم های آموزشی درباره ما خانه
بنیاد دانش بنیان آفبا

کانال تلگرام آفبا

کانال تلگرام آفبا

پشتیبانی ارسال محصولات

پشتیبانی ارسال محصولات آفبا

رزومه اساتید آفبا

021-28422090
09121247864
09120124169

موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا
شبکه اجتماعی

آفبا

فیسبوک آفبا آفبا آفبا گوگل پلاس آفبا آفبا آفبا
عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مطالب و آموزش های سایت آفبا تی وی کلیک کنید

رتبه سایت

لیست قیمت آفبا

احساس دوگانه‌ی حل سؤال‌هاReviewed by Narvani-afba on Jul 15Rating:

بیایید اشتباه متداول بعضی از دوستان را با هدف تکرار نکردن آن، بررسی کنیم. گاهی این ذهنیت به وجود می آید که اگر حلِ سؤالی برای اولین مرتبه بی‌نتیجه بود تا انتها بدون پاسخ خواهد ماند.

این‌که حل نکردن یک سؤال دشوار به شما احساس کاهش اعتمادبه‌نفس بدهد، اصلاً چیز عجیبی نیست. این احساس در همه‌ اشتباه‌های آموزشی اتفاق می‌افتد؛ اما نکته‌ی عجیب این است که پس از حل نکردن یک سؤال دشوار، نه به فکر اصلاح نوع مطالعه‌ی آن مبحث باشید و نه برای تصحیح راه‌حل خودتان در آن سؤال راه چاره‌ای پیدا کنید. این‌جاست که سؤال دشوار، مأموریت خود را با موفقیت به پایان خواهد برد و شما را به انتهای خط تلاش و استمرار خواهد رساند.

در یک آزمون تستی برای رسیدن به هدف‌گذاری خودتان نیازی به حل همه‌ی سؤالات ندارید. پس شاید عبور کردنِ بدون بازگشت از روی این سؤال تا پایان امتحان، اصلاً اتفاق ناگواری نباشد. در موارد دیگر شما می‌توانید برای پاسخ دادن به سؤال دشوار، در شرایطی که پاسخ دادن به آن برای افزایش نمره الزامی است، مانند امتحانات تشریحی، ابتدا صورتِ سؤال را خوب مطالعه کنید. راه‌حل‌ها، هر چه‌قدر هم که پیچیده باشند، برای یادآوری، سیگنال‌هایی از صورت سؤال برای‌تان خواهند فرستاد. به دنبال همین سیگنال‌های اولیه‌ی پاسخ‌گویی سؤال باشید.

مراحل حل سؤال را بدون عجله و شتابزدگی پشت سر بگذارید. هنگام نوشتن فرمول‌ها و عددگذاری آن‌ها، از بیشینه‌ی تمرکز خود استفاده کنید. گاهی اوقات شتاب و عجله‌ی بی‌مورد در همین مرحله باعث غیر قابل حل شدن یک سؤال می‌شود.

از بین بردن عواملی که باعث پاسخ ندادن به یک سؤال می‌شوند، بهترین گامی است که می‌توان برای موفقیت در یک امتحان مهم برداشت. چیزی شبیه پیشگیری، که قطعاً بهتر از درمان است.

  • برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , ,
  • برای عضویت در خبرنامه پیامکی آفبا کافیست مشخصات خود را با ما در میان بگذارید تا از جوایز نفیس ما نیز برخوردار بشید شماره 09021850505 !

    بنیاد دانش بنیان آفبا مرکز پست جمهوری اسلامی ایران بانک پارسیان بنیاد دانش بنیان آفبا بنیاد دانش بنیان آفبا بنیاد دانش بنیان آفبا شبکه آموزش سیما
    به ما امتیاز دهید