دریافت رایگان نکات کنکوری نحوه خرید پشتیبانی فروشگاه آنلاین فیلم های آموزشی درباره ما خانه
بنیاد دانش بنیان آفبا

کانال تلگرام آفبا

کانال تلگرام آفبا

پشتیبانی ارسال محصولات

پشتیبانی ارسال محصولات آفبا

رزومه اساتید آفبا

021-28422090
09121247864
09120124169

موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا
شبکه اجتماعی

آفبا

فیسبوک آفبا آفبا آفبا گوگل پلاس آفبا آفبا آفبا
عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مطالب و آموزش های سایت آفبا تی وی کلیک کنید

رتبه سایت

لیست قیمت آفبا

چرا تست بزنیم؟Reviewed by Narvani-afba on Jul 15Rating:

برای موفقیت در آزمون‌های سراسری باید علاوه بر مطالعه‌ی دقیق مطالب درسی، آشنایی با انواع سؤال‌های  تستی را نیز بیاموزیم. مسلماً داوطلبانی که با شیوه‌ی پاسخ به سؤال‌های تستی آشنایی داشته باشند در آزمون نسبت به افرادی که هیچ گونه آشنایی با این گونه سؤالات ندارند، بهتر عمل خواهند کرد. گاهی تعدادی از داوطلبان به جای مطالعه، هم‌زمان با تست فقط برای کسب مهارت در تست زدن تلاش می‌کنند و تمام زمان خود را صرف تمرین تست می‌کنند. این دسته از داوطلبان فقط شکل ظاهری سؤال‌ها و پاسخ‌ها را حفظ می‌کنند، بدون این‌که تلاشی برای فهمیدن داشته باشند و قطعاً در کنکور دچار مشکل می‌شوند.
مطالعه‌ی مفهومی، بدون تست یا تمرین تست‌زنی به صورت انبوه بدون مطالعه‌ی مفهومی، اشتباه است.
بهتر است تمرین تست‌زنی را در ۳ مرحله انجام گیرد:
* مرحله‌ی اول باید هم‌زمان با درس خواندن باشد؛ یعنی بعد از خواندن هر بخش باید تست همان بخش را (البته نه به صورت انبوه) تمرین کنید و بعد از گذشت دو یا سه روز دوباره تست‌های همان مبحث را تمرین کنید تا از تسلط خود بر روی مبحث مورد نظر مطمئن شوید.
* در مرحله‌ی دوم باید حین تست زدن، تست‌هایی را که مهم‌اند شناسایی کرده و در کتاب خودآموزی وارد کنید (از این مرحله در مواقع قبل از آزمون یا در دوران جمع‌بندی استفاده کنید).
* مرحله‌ی سوم در ایام نوروز یا دوران طلایی است که کل کتاب‌های پایه و نیم‌سال اول پیش تمام شده است.
* مرحله‌ی چهارم بعد از ایام نوروز است که به آن دوران جمع‌بندی می‌گویند. در این مرحله از خلاصه‌نویسی‌های خود که در تمام سال انجام داده‌اید استفاده کنید و به تمرین تست بپردازید و با استفاده از تکنیک روش ۳ روز یک‌بار اقدام به تست‌زنی کنید.
به یاد داشته باشید برای رسیدن به تعادل در تست‌زنی باید در آزمون‌های معتبر شرکت کنید؛ آزمون‌هایی که از کیفیت استاندارد برخوردارند و شما را به هدفتان نزدیک خواهند کرد.

پیشنهاد مجموعه آفبا به داوطلبان عزیز، استفاده از دی وی دی های جمع بندی آفبا در این دوره می باشد. استفاده از تجربه بالای اساتید مجموعه، موجب عملکرد بهتر داوطلبان خواهد شد.

  • برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , ,
  • برای عضویت در خبرنامه پیامکی آفبا کافیست مشخصات خود را با ما در میان بگذارید تا از جوایز نفیس ما نیز برخوردار بشید شماره 09021850505 !

    بنیاد دانش بنیان آفبا مرکز پست جمهوری اسلامی ایران بانک پارسیان بنیاد دانش بنیان آفبا بنیاد دانش بنیان آفبا بنیاد دانش بنیان آفبا شبکه آموزش سیما
    به ما امتیاز دهید