خواب و نقش آن بر عملکرد مغز ( ویژه کنکوری ها)Reviewed by Narvani-afba on Dec 15Rating:

اغلب دانش آموزان بیش از دو شب در ماه را برای مرور و مطالعه مباحث درسی شان بیدار می مانند. آنها همچنین از هر سه شب، یک شب را کمتر از نیاز واقعی شان به خواب و استراحت اختصاص می دهند. اثرات کمبود خواب بر مغز و توانایی شما در انجام فعالیت های درسی تان چیست؟ همانطور که شما احتمالاً می دانید، اثرات کمبود خواب بر حافظه و عملکرد مغز بسیار شدید و جدی هستند. با این حال، اغلب مردم به عمق این مشکلات توجهی ندارند. بخشی از مشکل این جاست: ۲۴ ساعت کمبود خواب با خستگی و سردرگمی شدید همراه است اما تأثیری که بر خلق و خو و حالت های رفتاری دارد، چندان زیاد نیست – و این قسمت گیج کننده داستان است. بنابراین تحقیقات نشان می دهد که اگر شما شب ها را تا دیروقت بیدار باشید، از نظر جسمی و ذهنی خسته می شوید و قادر به انجام صحیح فعالیت های درسی خود نخواهید بود. اما در عین حال، ممکن است احساس بدی نداشته و به همین دلیل فکر کنید که می توانید این رویه را در شب های بعدی هم ادامه دهید و آسیبی نبینید. مراقب اثرات سوء این قبیل تصورها باشید! مطالعات نشان می دهد، آن دسته از دانش آموزانی که با مشکل کمبود خواب مواجه هستند، ناخواسته درباره توانایی شان در متمرکزشدن و انجام فعالیت های آکادمیک اغراق می کنند. اکثر دانش آموزان حتی نمی دانند که بی خوابی چه اثرات سوء و ناگواری بر توانایی شان در انجام موفقیت آمیر فعالیت های شناختی دارد. حال چه باید کرد ؟

  • برچسب ها :
  • برای عضویت در خبرنامه پیامکی آفبا کافیست مشخصات خود را با ما در میان بگذارید تا از جوایز نفیس ما نیز برخوردار بشید شماره 09021850505 !

    بنیاد دانش بنیان آفبا مرکز پست جمهوری اسلامی ایران بانک پارسیان بنیاد دانش بنیان آفبا بنیاد دانش بنیان آفبا بنیاد دانش بنیان آفبا شبکه آموزش سیما
    به ما امتیاز دهید