اراده چیست؟Reviewed by Narvani-afba on Jan 20Rating:

اراده نیرویی باطنی است که برای تصمیم گیری، شروع کار، انجام اهداف و وظایف در برابر عقب انداختن کارها و تنبلی، نقش پادزهر را ایفا می کند.

•    اراده توانایی و مهارتی است که می تواند انگیزه ها و هوس های مضر و غیرضروری را کنترل یا رد کند.

•    اراده توانایی تصمیم گیری و پیگیری با عزم راسخ است تا آن هدف و تصمیم با موفقیت به پایان برسد.

•    اراده نیرویی درونی است که تو را مجبور می کند به میل خود و از روی هوس رفتار نکنی.

•    اراده نیرویی درونی است که به تو امکان می دهد، بر تمام موانع و سدهای بیرونی غلبه کنی.

باید توجه داشت که انضباط شخصی با قدرت اراده همراه است و به شما قدرت می دهد برای انجام هرکاری سماجت و پافشاری کنید و مهارتی است که رضایت فوری و لذت و خوش ناگهانی را مهار می کند تا به چیزی که برایتان بهتر و خوشایندتر است، برسی؛ حتی اگر برای رسیدن به آن، مجبور شوی با مشکلات رو به رو شوی.

این دو مهارت مهم، یعنی اراده و انضباط شخصی،شما را بسیار قدرتمند، توانا و فردی مسئولیت پذیر می سازد؛ در نتیجه می توانید به راحتی رفتار و اعمال خود را انتخاب و کنترل کنید. وقتی اراده ی شما قوی باشد می توانید با تلاش و استقامت، هر آنچه را که می خواهید به دست آورید . حال برای تقویت این مهارت ها چه باید کرد ؟؟؟  ادامه دارد . . .

  • برچسب ها :
  • برای عضویت در خبرنامه پیامکی آفبا کافیست مشخصات خود را با ما در میان بگذارید تا از جوایز نفیس ما نیز برخوردار بشید شماره 09021850505 !

    بنیاد دانش بنیان آفبا مرکز پست جمهوری اسلامی ایران بانک پارسیان بنیاد دانش بنیان آفبا بنیاد دانش بنیان آفبا بنیاد دانش بنیان آفبا شبکه آموزش سیما
    به ما امتیاز دهید