دریافت رایگان نکات کنکوری نحوه خرید پشتیبانی فروشگاه آنلاین فیلم های آموزشی درباره ما خانه
بنیاد دانش بنیان آفبا

کانال تلگرام آفبا

کانال تلگرام آفبا

پشتیبانی ارسال محصولات

پشتیبانی ارسال محصولات آفبا

رزومه اساتید آفبا

021-28422090
09121247864
09120124169

موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا
شبکه اجتماعی

آفبا

فیسبوک آفبا آفبا آفبا گوگل پلاس آفبا آفبا آفبا
عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مطالب و آموزش های سایت آفبا تی وی کلیک کنید

رتبه سایت

لیست قیمت آفبا

در فصل امتحان مدرسه چگونه درس بخوانيم؟Reviewed by Narvani-afba on Feb 22Rating:

دانش آموزان ،پدر و مادرها ،مديران ،مشاوران و پشتيبان ها

کانوني ها در هر آزمون،قبل از سوال هاي درسي به سوال هاي”برگه ي مشاوره و نظرخواهي”پاسخ مي دهند.

يکي از مهم ترين هدف هاي سوال هاي “نظرخواهي”،آموزش نکات مشاوره اي شامل منطق برنامه ي آزمون ها،منابع مطالعاتي و روش هاي مطالعه به شماست.بنابراين”نظرخواهي” راهي است براي ارتباط ما با شما دانش آموزان،پشتيبان ها،مديران،مشاوران و به خصوص اولياي گرامي.

براي تاکيد بيش تر بر نکته هاي کليدي و مهم نظرخواهي و همچنين دريافت بازخورد بيش تر و آزادتر از شما،تصميم گرفته ايم هر روز يک سوال را همراه با توضيح و تحليل مختصر براي شما در اين قسمت قرار دهيم.

از شما مي خواهيم پس از خواندن دقيق سوال،در قسمت نظرات،پاسخ ها و تحليل هاي خود را در خصوص اين که”کدام راهکار را مي پسنديد و چرا؟”براي ما ارسال کنيد.

مشاهده سوال هاي روز هاي قبل 

 

توجه داشته باشيد فقط يک بار مي توانيد در اين بخش نظر خود را ارسال کنيد و نظر خود را درباره ي راه کارهاي ديگران با پسنديدن(لايک)اعلام کنيد.

حالا به سوال زير توجه کنيد و نظر خود را ارسال کنيد.

در ايام امتحان هاي مدرسه

v      در ايام امتحان ها چگونه و چه مباحثي را مطالعه خواهيد کرد؟

۱) در ايام امتحان ها فقط درس‌هاي نيم‌سال دوم را مطالعه مي‌کنم.

۲) در وقت‌هاي اضافي از همان درس‌هايي که براي امتحان مي‌خوانم،تست هم مي‌زنم(از کتاب زرد يا کتاب هاي آبي)

۳) در وقت اضافي و پس از آن که در حد کافي مبحث امتحان را مطالعه کردم،از کتاب زرد،تست مجموعه‌اي هم خواهم زد.

۴) در وقت‌هاي اضافي به سراغ درس‌هاي نيمه‌تمام پايه يا سال چهارم مي‌روم و آن‌ها را تکميل مي‌کنم.

در آزمون ۱۳ ارديبهشت %۳۵ دانش آموزان گفتند:فقط درس هاي نيم سال دوم را در زمان امتحانات مي خواهند بخوانند.%۳۰ در وقت هاي اضافي شان مي خواهند از کتاب زرد يا آبي در همان درس تست هم بزنند.%۱۵ بعد از تسلط کافي به مبحث امتحان مدرسه،از کتاب زرد،تست مجموعه اي تمرين خواهند کرد و حدود %۲۰ در وقت هاي اضافي درس هاي پايه يا سال چهارم را مي خواهند بخوانند.

از غزاله تفاق رتبه ي ۵ تجربي کشور پرسيديم که در رابطه با امتحانات پايان سال و جدي گرفتن آن چه توصيه اي براي دانش آموزان داري؟

غزاله تفاق پاسخ داد:”هـر کدام از درس هاي اختصاصي دوم و سـوم را يک بار در زمان خودشان و دو سـه بار هم در دوران

پيش دانشگاهي مي خوانيـم و دوره مي کنيم و آزمـون مي دهيم؛ولي درس هاي پيش دانشگاهي را يک بار ميخوانيم.دوره ي امتحانات پايان سال زمان مناسبي است که بتوانيم در س هاي پيش دانشگاهي را يک بار کامل دوره کنيم. شايدبعضي از دانش آموزان بخواهند بعضي درس ها يا بعضي مباحث را از يک يا دو درس کاملاً کنار بگذارند و آن ها را مطالعه نکنند؛به نظر من شايد همان درسي که کنار گذاشته مي شود در کنکور براي کسب تراز بالاتر و رتبه ي بهتر به ما کمک کند يا همان فصلي کهتصميم مي گيريم نخوانيم اگر يک بار دوره کنيم شايد از همان فصل سؤالي در کنکور طرح شود که براي کسب نتيجه کمک زيادي کند.اگر دانش آموزان در طول سال تحصيلي در س ها را خوب بخوانند و بتوانند به سؤالات تشريحي خوب پاسخ دهند باعث تسلط آن هاروي درس هاي شان مي شود و در دوران جمع بندي مي توانند روي تست زني کار کنند و دقت و سرعت خود را بالا ببرند.”

  • برای عضویت در خبرنامه پیامکی آفبا کافیست مشخصات خود را با ما در میان بگذارید تا از جوایز نفیس ما نیز برخوردار بشید شماره 09021850505 !

    بنیاد دانش بنیان آفبا مرکز پست جمهوری اسلامی ایران بانک پارسیان بنیاد دانش بنیان آفبا بنیاد دانش بنیان آفبا بنیاد دانش بنیان آفبا شبکه آموزش سیما
    به ما امتیاز دهید