دریافت رایگان نکات کنکوری نحوه خرید پشتیبانی فروشگاه آنلاین فیلم های آموزشی درباره ما خانه
بنیاد دانش بنیان آفبا

کانال تلگرام آفبا

کانال تلگرام آفبا

پشتیبانی ارسال محصولات

پشتیبانی ارسال محصولات آفبا

رزومه اساتید آفبا

021-28422090
09121247864
09120124169

موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا موسسه آفبا
شبکه اجتماعی

آفبا

فیسبوک آفبا آفبا آفبا گوگل پلاس آفبا آفبا آفبا
عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مطالب و آموزش های سایت آفبا تی وی کلیک کنید

رتبه سایت

لیست قیمت آفبا

مطالعه برای کنکور در عید نوروزReviewed by محمدعلی دربندی on Mar 10Rating: 5.0مطالعه برای کنکور در عید نوروزبرای دریافت اطلاعات بیشتر درباره روش مطالعه برای کنکور در عید نوروز با مشاوران آفبا تماس حاصل نمایید.شماره تماس 02128422090 ( 24 ساعته و شبانه روزی )

مطالعه برای کنکور در عید نوروز

آفباآفبا نوروز97 کنکور

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره روش مطالعه برای کنکور در عید نوروز با مشاوران آفبا تماس حاصل نمایید.شماره تماس ۰۲۱۲۸۴۲۲۰۹۰ ( ۲۴ ساعته و شبانه روزی )

مطالعه در عید نوروز به چند دلیل اهمیت بسیار زیادی دارد. از جمله دلایل مهم بودن مطالعه در عید نوروز، توقف مطالعاتی برخی از داوطلبان است که اگر شما در آن ایام به مطالعه بپردازید حتما از بسیاری از داوطلبان سبقت می گیرید.

دلیل دیگری که می توان نام برد نزدیک شدن به زمان کنکور است که در این بازه زمانی مرور مطالب خوانده شده اهمیت ویژه ای می یابد. اهمیت مطالعه در عید نوروز به قدری است که حتی داوطلبانی که تا قبل از عید مطالعه ای برای کنکور نداشته اند با آغاز مطالعه از عید نوروز تا زمان کنکور به رتبه ی قابل قبولی دست یافته اند. بنابراین از فرصت طلایی نوروز نهایت استفاده را ببرید.

در این مقاله که تحت عنوان روش مطالعه برای کنکور در عید نوروز، برای شما آماده کرده ایم تمامی نکات و روش های مطالعه خوب را ذکر کرده ایم.

آفبا – چند نکته مهم در رابطه با مطالعه در دوران نوروز ۹۷

اولین نکته اولویت بندی کارها در نوروز می باشد. اولین اولویت داوطلبان کنکوری، درس خواندن است بنابراین تا حد ممکن در نوروز منتهی به کنکور ۹۷ به مسافرت نروید و بیشترین زمان خود را به درس خواندن اختصاص دهید و برنامه عجیب و غریب و خارج از توان خود ننویسید بلکه برنامه باید دارای انعطاف باشد. به این نکته نیز توجه کنید که دوران طلایی نوروز، زمان مرور درس های نیمسال اول و تمرین تست های پرتکرار سال های قبل برای تثبیت یادگیری می باشد. 

آفبا – روش مطالعه در عید نوروز 

برای مطالعه در این ایام بنابر توانایی خود ۸ تا ۱۰ ساعت را به مطالعه اختصاص دهید. در ابتدای کار یک برنامه ریزی جامع برای عید انجام دهید و سپس شروع به مطالعه نمایید در غیر این صورت دچار بی برنامگی شده و نمی توانید تا پایان تعطیلات به اهداف خود برسید و بیشتر درس ها نیمه تمام خواهند ماند.

ولی اگر یک برنامه ریزی درست انجام دهید علاوه می توانید در پایان هفته کارهایی را که در طول هفته انجام داده اید را در برنامه ای که نوشته اید خط بزنید با این کار روحیه و انگیزه شما دو چندان خواهد شد چرا که هر هفته پیشرفت خود را به طور واضح می بینید.

حدودا ۶۰ درصد از زمان مطالعه را به دروس اختصاصی و ۴۰ درصد را به دروس عمومی اختصاص دهید. برای بازدهی بیشتر، یک زمان استاندارد ( بین ۴۵ تا ۱ ساعت ) را به خواندن درس ها اختصاص دهید و سپس یک ربع استراحت کنید و مجددا شروع به مطالعه کنید. یکسره و طولانی درس خواندن بدون استراحت بازدهی یادگیری شما را کاهش می دهد.

اگر قبل از عید هنگام مطالعه درس ها از هر مبحث خلاصه ای نوشته باشید در عید نوروز کارتان راحت تر می شود. اگر نه، هنگام مطالعه خلاصه ی هر مطلب را یادداشت کنید تا در پایان روز به مرور آن مطلب بپردازید( البته همانطور که در بالا اشاره کردیم دوران طلایی نوروز مختص مرور و تثبیت یادگیری، تمرین و تست است نه زمان یادگیری عمیق مطالب خوانده نشده ) پس از مطالعه ابتدا تمرین های تشریحی و سپس تست های مربوط به آن مبحث را حل نمایید. آخر هر هفته نیز خلاصه ی درس هایی را که در طول هفته مطالعه کرده اید، مرور کنید.

تست درس های اختصاصی همان روز و درس های عمومی حداقل یک روز پس از مطالعه درس زده شود. 

داوطلبان گرامی یکی از نکات مهم در دوران نوروز توجه ویژه به دروس عمومی می باشد. زیرا تاکید مشاوران به دلیل فرار بودن دروس عمومی بر این است که داوطلبان هر چه به انتهای سال و کنکور نزدیک می شوند بیشتر به دروس عمومی اهمیت بدهند.

برای این کار نیز اگر قبل از عید خلاصه درس ها را تهیه کرده باشید می توانید پاراگراف های مهم را به همراه خلاصه هایی که از قبل تهیه کرده اید مطالعه نمایید تا وقت زیادی از شما نگیرد. با مطالعه و استفاده از دوران طلایی نوروز صد در صد نتیجه ی آن را هنگام  اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۷ مشاهده خواهید کرد.

  • برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • برای عضویت در خبرنامه پیامکی آفبا کافیست مشخصات خود را با ما در میان بگذارید تا از جوایز نفیس ما نیز برخوردار بشید شماره 09021850505 !

    بنیاد دانش بنیان آفبا مرکز پست جمهوری اسلامی ایران بانک پارسیان بنیاد دانش بنیان آفبا بنیاد دانش بنیان آفبا بنیاد دانش بنیان آفبا شبکه آموزش سیما
    به ما امتیاز دهید