کانون مشاوران آفبا

بخوانید، بدانید و جزء نفرات برتر کنکور شوید

یک روز تا کنکور 97...
سلام به شما عزیزان آفبایی! بالاخره زمان موعود فرا رسید, حتما که خیلی از شما هیجان دارید و برخی هم استرس روز کنکور رو دارند , اما بچه ها نگران نباشید, شما تا به اینجای کار رو به خوبی پشت سر گذاشتید پس با امید به خدا و حفظ آرامش آخرین قدم رو هم استوار بر می دارید.
ما امروز قصد داریم مواردی رو خاطر نشان کنیم که در روز کنکور به شدت برایتان کاربردی خواهد بود. لطفاً با دقت موارد زیر رو دنبال کنید:
در ابتدا این نکته  رو به خاطر داشته باشید در روز قبل از کنکور مطالعه و بررسی نکات درسی رو کنار بزارید وسعی کنید این روز رو استراحت کنید.
سعی کنید این روز رو با خانواده بگذرانید و به گردش بروید.
به شایعات و حرف های بی پایه و اساسی که در مورد کنکور زده می شود, توجه نکنید (از هم صحبتی و تماس با اشخاصی که مدام انرژی منفی می فرستند اکیدا خودداری کنید).
تا جایی که امکان دارد از خوردن قرص و دارویی های که باعث خواب آلودگی شما در روز آزمون می شود خودداری کنید.
توصیه می شود از خوردن غذاهای چرب و سنگین اجتناب کنید چرا که در روز آزمون ممکن است دچار سنگینی و خواب آلودگی شوید.
حتماً مداد به تعداد مناسب, تراش، پاک کن، کارت ورود به جلسه، لباس مناسب، خوراکی ای که معمولاً سر جلسه های آزمون میل می کردید (ترجیحاً شکلات تلخ و آب یا آب میوه) و هر چیزی که فکر می کنید برای آزمون فردا لازم هست آماده کنید.
حتما لباس مناسب و راحتی رو انتخاب کنید تا در زمان آزمون احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشید.
شاید تعجب کنید اما ممکن است جایگاه شما در سر جلسه آزمون روبروی کولر باشد برای همین توصیه می می کنیم سویت شرت با خود به همراه داشته باشید.
شرایط مختلف رو برای خودتان پیش بینی کنید ... مثلاً آمادگیِ این رو داشته باشید که مراقب حوزه ی شما سر وصدا ایجاد کنه! (شاید اصلاً از قصد هم نباشد!!) یا کنار پنجره هستید و از بیرون صدا بیاد یا آفتاب به طور مستقیم به برگه ی شما بتابه! (هدف ما از این مورد استرس دادن به شما نیست!! می خواهیم بگیم اگر با یکی از این شرایط رو به رو شدید از قبل آمادگی داشته باشید و سعی کنید تمرکزتون فقط و فقط بر روی آزمون باشه.)
از خوردن نوشیدنی های انرژی زا خودداری کنید. برخلاف تصور نادرست رایج ، این نوشیدنی ها برای روز آزمون مناسب نیستند و مصرف آن ها رو اصلاً توصیه نمی کنیم.
با دعا و راز و نیاز آرامش خودتون رو دو چندان کنید . این کار علاوه بر جنبه ی معنوی باعث می شه احساس سبکی بکنید.
نفس عمیق بکشید و با اعتماد به نفس شروع به خواندن سؤالات کنید و سؤالات رو کامل بخوانید ، ببینید سؤال از شما چی می خواد ، بعد آن را حل کنید.
بچه ها قرار نیست به همه ی سؤالات پاسخ بدید و پاسخ نامه رو کامل سیاه کنید . شهامت رد کردن سؤالات رو داشته باشید !
اطلاعات درج شده در بالای پاسخ نامه رو حتماً چک کنید. اگر مغایرتی وجود داشت ، آن را حتماً به مراقب حوزه گزارش دهید.